iTronics ITB-100HD vs DR400G

iTronics ITB-100HD vs Blackvue DR400G HD-II

2013m pradžioje Lietuvos rinkoje pasirodė dar mūsų kraštuose nematyto automobilinių video registratorių gamintojo ITRONICS modelis ITB-100HD. Importuotojas pačiais pirmais savo pranešimais išdidžiai pareiškė, kad tai bus gera alternatyva BalckVue DR400G HD-II. Su tuo gal ir galima sutikti. Tačiau netrukus forumuose jau pasigirdo ir kitokių komentarų, sakykim "kam mokėti 200 Lt daugiau, jei viską daro taip pat kokybiškai ir patogiai". Štai čia jau įžvelgiu arba samoningą dezinformaciją, arba kompetencijos stoką. Tad nutariau pasižiūrėti į šį ITB-100HD iš arčiau, ir įsitikinti, ar tikrai joje "viskas tas pats, tik daug pigiau". Kitaip sakant, palyginti "side-by-side".  

laikiklis_mVisų pirma pasiteiravau google, kas jau yra publikuota šiuo klausimu. Apart daugybės visokiausių apžvalgų (dažniausiai labai paviršutiniškų) portale YOUTUBE, dėmesį atkreipė šie du puslapiai:

Pirmasis įspūdis, tik išpakavus šį naują ITRONICS, buvo  - "vaje, koks mažas jo laikikliukas!"  Nesusilaikiau nepamatavęs jo lipniosios dalies plotą. Tik 29×28 mm! Taigi lipnusis plotas gerais 30% mažesnis nei BLACKVUE. Ar tiek tikrai pakaks, kad patikimai išlaikyti šią 80 gr. sveriančią kamerytę, parodys ateitis. 
Abi šios kameros stebėtinai panašios, jei kalbėti tik apie pagrindinius techninius parametrus, ir apie video įrašų kokybę. Ta pati rezoliucija, kompresijos būdas, panašūs regos kampai ir sensoriaus dydis. Tik labai išsamių sinchroninių palyginimų metu galima aptikti skirtumus video klipuose. Dažniausiai jie pastebimi naktį, bei filmuojant prieš saulę. Pavyzdžiui minėtame radardetectorforum.org rasite pakankamai tokių video sulyginimų. Kur kas daugiau skirtumų aptikau, lygindamas mechaninį išpildymą, standartinę komplektaciją ir  pridedamą peržiūros programą. Štai mano aptikti skirtumai:

Aptiktas skirtumas palyginant DR400G II ITB-100HD
Standartinio komplekto kaina. LTL 699,00 639,00
Korpuso spalva (t.y. nepastebimumas) tamsiai sidabrinė Juoda
Video kadrų greitis, su maksimalia raiška (1080p) 30 fps 24  fps
Komplektuojamos atminties kortelės talpa 16 GB 8 GB
Atminties kortelės fiziniai išmatavimai (neplanuotai peržiūrai smartfonuose) micro SD SD
Įdėjimo ir išėmimo iš laikiklio vidutinė trukmė 1-3 sek 20-30 sek
Galimybė įdėti / nuimti tik viena ranka, pvz bevairuojant YRA NĖRA
Peržiūros programa smartfonams, tabletams YRA NĖRA
Galimybė parinkti G sensoriaus suveikimo jautrumą pagal kiekvieną iš 3 ašių atskirai YRA NĖRA
Galimybė pasirinkti G sensoriaus jautrumą grafiškai, pagal turimus video įrašus YRA NĖRA
Kiek skirtingų lygių G sensoriaus jautrumo nustatyme  ("normal" režimas) 11 3
Kiek skirtingų lygių G sensoriaus jautrumo nustatyme  ("parking" režimas) 11 3
Galimybė išjungti visus LED  (kad neatkreipti vagių dėmesį naktį, parking mode) YRA NĖRA
Maitinimo kabelio ilgis  (Aktualu nuolatinei instaliacijai, ypač sunkvežimiuose) 4,5m 3m
Pranešimai balsu apie būseną (režimą) YRA NĖRA
Galimybė pasirinkti įrašo klipo trukmę YRA NĖRA
VIDEO OUT formatų kiekis 2 1
Įrašo šviesumo nustatymo lygių kiekis 5 2
Galimybė įsigyti papildomą laikiklį kitam automobiliui ar filmavimui namų kiemą naktį YRA Nežinoma
Galimybė peržiūrėti įrašus po vieną kadrą (frame by frame) YRA NĖRA
Įrašų peržiūros greičių kiekis (sulėtintai ar pagreitintai) 20:   nuo x0.1 iki x2.0, kas 0.1 5:  (x0.4-x0,6-x0.8-x1.0-x2.0)
Gamintojo sprendimas apsaugai nuo akumuliatoriaus pilno išsikrovimo "parking" režime YRA NĖRA

Ar visi šie techniniai skirtumai verti dabar esamo  60 LT kainos skirtumo, ar ne, kiekvienas jau nuspręs sau individualiai. Vieniems svarbu viena, kitiems – kita. Be abejo gerai, kad pasirinkimas vartotojams vis didėja. Tik pasakyti "viskas 100% jose tas pats" apie šiuos modelius aš niekaip negalėčiau. Jau vien tiktai už galimybę greitai ir lengvai, viena ranka, per porą sekundžių (net ir bevairuojant !) įdėti ir išimti kamerytę iš laikiklio – aš būčiau pasiryžęs primokėti apie 150 LT.  Bet čia tik mano subjektyvi asmeninė nuomonė. Ir ji susiformavo ne iškart. O per pusantrų metų kasdieninio video registratorių naudojimą savo automobilyje. Tvirtas, patogus, nedrebantis, funkcionalus laikiklis  automobilinėse kamerytėse visa dar tebėra didelė retenybė. Deja, kaip jau dažnai atsitinka, gerasias daikto (ar žmogaus) savybes tinkamai įvertiname tik kai jų netenkame.

Labai pasigedau ir mano dažnai naudojamo peržiūros režimo po vieną kadrą (frame by frame). Be abejo, galima susirasti daug kitokių, lankstesnių, universalesnių video peržiūros programų.  Taip, galima. Tik BLACKVUE savininkams to daryt nebereikia. Viską tai jie gauna standartinėje komplektacijoje.

Be Sociable, Share!